Учнівське самоврядування
Наш девіз: «Ми вчимося не для школи, а для життя».
Учнівське самоврядування Бабинського ЗЗСО І – ІІІ ступенів – Учнівський парламент.
Нормативно-правове регулювання учнівського самоврядування
1.Конституція України;
2. Декларація про права дитини;
3. Європейська хартія місцевого самоврядування;
4.Європейська хартія про участь молоді в муніципальному та регіональному житті;
5. Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні";
6. Закон України "Про освіту";
7. Закон України "Про охорону дитинства";
8. Закон України "Про молодіжні та дитячі громадські організації"
Установчі документи:
Статут Ради учнівського самоврядування
План діяльності Ради учнівського самоврядування
Головне завдання, що вирішується у взаємодії педколективу школи з Учнівським парламентом - формування і розвиток соціально активної, гуманістично спрямованої особистості з глибоко усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості; забезпечення комплексного виховного впливу на учнів шляхом їх залучення до усвідомленої й систематичної участі у вирішенні важливих завдань шкільного життя.
Одним із завдань виховного процесу учнів є сприяння підвищенню ролі учнівського самоврядування в плануванні та організації життєдіяльності класу. Самоврядування розвиває в учнів організаторські здібності, почуття відповідальності та ініціативи.
До органів самоврядування входять найавторитетніші лідери учнівського колективу, бо члени учнівського самоврядування мають бути взірцем для вихованців у ставленні до своїх учнівських обов’язків.
Основні напрямки діяльності Учнівського парламенту
- Залучення до активної участі в житті колективу.
- Розкриття, самовдосконалення та самореалізація особистості, її моральний та духовной ріст.
- Захист прав та інтересів членів свого колективу.
- Організація просвітницької роботи серед своїх однолітків.
- Організація життя та діяльності свого колективу.
- Підготовка до майбутнього дорослого життя, орієнтований вибір майбутньої професії.
Основні завдання шкільного парламенту — сприяти педагогічному колективу школи щодо подальшого розвитку у дітей активної життєвої позиції, виховання національної свідомості, створення необхідних комфортних умов для розвитку в учнів їхніх здібностей та творчої ініціативи, їхньої самореалізації у пізнавальній та навчальній діяльності.
- Рада учнівського самоврядування школи організовує роботу системи учнівського самоврядування школи. Рада підводить підсумки роботи комісій самоврядування.
- формування суспільно-громадського досвіду особистості, розвиток, стимулювання, реалізація її творчого потенціалу.
- формування життєвої компетентності та стимулювання життєвого успіху старшокласників.
- розвиток творчих рис характеру: цілеспрямованості, ініціативності, вимогливості, наполегливості, толерантності, винахідливості, оригінальності, готовності до виправданого ризику;
- залучення учнів до участі у вирішенні трудових, соціально- політичних, моральних потреб суспільства;
У нашому закладі має місце двоступенева структура – класна і загальношкільна форма самоуправління. Загальношкільна форма віддзеркалює класну. Спостерігається тісний взаємозв’язок класних служб самоврядування із загальношкільним, як результат – перші підпорядковані другим. Учнівський парламент школи містить такі ж служби, як і класне самоврядування. Так, учнівський парламент поділено на комісії: навчальну, дисципліни і порядку, організації дозвілля, господарсько - трудову. Комісії спрямовують свою роботу на підвищення якості навчання, реалізацію вимог режиму роботи школи, організацію дозвілля школярів, на розвиток ініціативи і творчої самодіяльності учнів. Члени комісії є відповідальними за певну ланку роботи.
Навчальною комісією здійснюється чіткий контроль за успішністю учнів, співробітництво з учителями, впроваджуються заходи щодо якісного навчання, та успішності учнів по класах, співпраця з вчителями в організації тематичних вечорів, предметних олімпіад, предметних тижнів.
Комісією дисципліни і порядку було налагоджено чергування учнів по школі на перервах. Комісія слідкує за дотриманням учнями «Правил поведінки». Здійснюється чіткий контроль за роботою чергових класів, за поведінкою та зовнішнім виглядом учнів. Разом з учителем-наставником учні проводять «рейди-перевірки» відвідування і запізнення до школи, організовують «правові тижні». Учні допомагають класним керівникам вести облік і виявляти причини пропусків уроків; інформують шкільну Раду профілактики правопорушень; ведуть контроль ведення учнівських щоденників.
Господарсько – трудова комісія залучає учнів до бережливого ставлення до природи та охороні природи навколишнього середовища, сприяє озелененню класних кімнат і шкільних приміщень; проектує роботу із збереження чистоти довкілля; та збереження шкільного майна, додержанням правил безпеки в зимовий період в часі канікул. Комісія регулярно проводить пропаганду здорового способу життя, шкідливості паління та вживання наркотичних речовин і алкогольних напоїв. Слідкує за дотриманням чистоти і порядку у шкільних приміщеннях, зовнішнім виглядом учнів.
Комісія організації дозвілля організовує та проводить всі виховні та позакласні заходи згідно плану виховної роботи школи. У цій роботі допомагають члени інших комісій, відповідно тематиці поточного заходу. Проводять загальношкільні тематичні лінійки, збори, круглі столи, виставки, організовують дозвілля, творчі свята, спортивні заходи.